اشتراك خبرنامه‌
پست الكترونيكي:

اخبار مرتبط با كنكور

28/07/1391

زيرساخت‌هاي حذف كنكور آماده نيست/ يك طرح جديد جايگزين كنكور

نايب‌رئيس كميسيون آموزش از آماده نبودن زيرساخت هاي لازم براي حذف كنكور خبر داد و گفت: كميته آموزش عالي كميسيون آماده پذيرش طرح هاي مختلف در زمينه حذف كنكور است.

 

 

جواد هروي، نايب‌ رييس كميسيون آموزش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: كميسيون آموزش مجلس هنوز نظري در خصوص حذف كنكور ارايه نداده است اما در كميته آموزش عالي كميسيون مقرر شده، كميته از سوي كميسيون آموزش نقطه نظر دستگاه‌هاي ذي ربط و مجري در اين زمينه را جمع آوري كرده و پس از تبادل نظر و هم انديشي و همفكري با مسئولان ذيربط و اعضاي كميسيون، نقطه نظر نهايي در اين زمينه اتخاذ شود و به عنوان طرح به صحن علي مجلس ارايه شود.

وي ادامه داد: اما آنچه كه پيش از اين وجود داشت و مصوب بود اين بود كه كنكور بايد تا سال 92 حذف شود و سيستمي براساس آزمون هاي نهايي و نمرات كه قابل قياس باشد به عنوان دستور العملي براي ورود به دانشگاه به كار رود.
 

نايب‌رئيس كميسيون آموزش ادامه داد: اما از طرفي چون در حال حاضر زير ساخت براي پياده كردن چنين سيستمي آماده نيست و مساله حذف كنكور هم مطرح شده است، كميسيون آموزش اين ماموريت را بر عهده گرفته كه از چندين آراء و ديدگاه مختلف براساس موقعيت موجود يك نظر شايسته اتخاذ كرده به آموزش عالي اعلام كرده و صحن علني مجلس آن را مصوب كند.

وي با بيان اينكه كنكور تا كنون تاريخ طولاني داشته و وظيفه سنگين اتصال آموزش پرورش به آموزش عالي را بر عهده گرفته است ياداورشد: تصميم ‌گيري در زمينه حذف كنكور آسان نيست و عواقب خاص خود را خواهد داشت، من خود معتقدم كنكور مي تواند حذف شود مشروط بر اينكه زير ساخت هاي لازم آن از سوي آموزش و پرورش آماده شود.

 

هروي بابيان اينكه اين زيرساخت ها هنوز توسط آموزش و پرورش آماده نيست، تصريح كرد: اگر فرصتي آماده شود كه ما از طريق امتحانات نهايي و معدل اين كار را انجام دهيم كنكور از ميان حذف مي شود.

وي با اشاره به طرح دكتر خدايي رئيس سازمان سنجش و آموزش كشور در رابطه با حذف كنكور گفت: دكتر خدايي طرحي داشتند كه تاثير معدل را افزايش داده و از مصاحبه‌‌هاي لازم مبتني بر رشته ها و تخصص‌ها استفاده كنيم.

نايب رئيس كميسيون آموزش از اعلام آمادگي كميته آموزش عالي كميسيون آموزش براي پذيرش طرح هاي مختلف در زمينه حذف كنكور كه مي تواند در مقطع فعلي اين مشكل را حل كند خبر داد و گفت: انتظار ما اين است كه صاحب نظران و دستگاه‌هاي مجري بر اين قضيه، در اسرع وقت، كنكور و مباحث مربوط به آن را بررسي كنند و كميسيون به عنوان اصل اساسي در سياستگذاري آموزش عالي كشور بتواند راي نهايي را اعلام و مصوب كند.

وي افزود: كميسيون آموزش هرهفته نشست تخصصي با مسئولان ذي ربط اين قضيه برگزار مي كند تا اين مساله به سرعت به نتيجه برسد، من خود به مساله كنكور و حواشي آن به شدت انتقاد دارم.

 

منبع: خبرگزاري مهر

موضوع: ساماندهي كنكور

امتياز: 0 تعداد رأي: 0

امتياز دهيد:

نظرات:

24/04/1392 ساعت 15:59
فاطمه:
فقط كنكور


نام شما: *
نظر شما: *
حاصل عمليات: ۹ + ۷ =

بسياري از افرادي كه خبر فوق را خوانده‌اند، به اين اخبار نيز علاقمند بوده‌اند:


اخبار مرتبط:


آموزشگاه‌ها مدارس دبيران ناشران كتاب‌ها اخبار مقاله‌ها سايت‌هاي مرتبط اخبار همكاران
صفحه‌ي اصلي درباره‌ي ما تماس با ما جست و جو نظرات پرسش‌هاي متداول تعرفه‌ي آگهي