اشتراك خبرنامه‌
پست الكترونيكي:

اخبار مرتبط با كنكور

04/10/1386

وزيرآموزش و پرورش عراق خواستار حضور خيرين مدرسه‌ساز ايراني در كشورش شد

طرح اين درخواست در حالي كه هنوز تكليف غرامت ايران از جنگ 8 ساله روشن نشده‌است، نياز به بي‌شرمي فراوان دارد.

وزير آموزش و پرورش عراق، در ديدار با سرپرست وزارت آموزش و پرورش ايران، خواستار حضور و فعاليت خيرين مدرسه‌ساز ايراني در كشورش شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، "جعفر موسي خضيرالخزاعي" وزير آموزش و پرورش كشور عراق، روز شنبه در ديدار با "عليرضا علي احمدي" سرپرست وزارت آموزش و پرورش، معاونان و مديران ارشد اين وزارتخانه، با اشاره به مشتركات دو كشور ايران و عراق، گفت: مسلمانان ايران، عراق و لبنان، روز به روز سرافرازتر در عرصه‌هاي جهاني ظاهر مي‌شوند و اين امر باعث وحشت دشمنان شده است.

وي، ايران و عراق را دو كشور دوست و همسابه خواند و خاطرنشان ساخت كه عشق به اسلام و اهل بيت، عامل پيوند شيعيان و مسلمانان جهان است و جهان به ما به عنوان يك مجموعه مي‌نگرد.

وزير آموزش و پرورش عراق، ديدگاه برخي كشورها را درباره دخالت ايران در امور داخلي عراق، مورد انتقاد قرارداد و با بيان اينكه نقش ايران در امور عراق و كشورهاي منطقه، نقشي مثبت است، گفت: ايران در زمينه بازسازي عراق بعد از جنگ، اقدامات ارزنده‌اي انجام داده است.

وي، خواستار گسترش همكاريهاي دو كشور شد و خاطرنشان ساخت: عراق، نياز مالي چنداني ندارد و بودجه عراق در دو سال گذشته بيش از ‪ ۸۵‬ميليارد دلار بوده است.

وزير آموزش و پرورش عراق، خواستار حضور بيش از پيش ايران در حوزه آموزش و پرورش كشورش شد و گفت: بزودي مناقصه‌اي براي ساخت بيش از ‪۳۰۰‬ مدرسه پيش ساخته در عراق برگزار مي‌شود، كه اميدوارم ايران در اين مناقصه حضور فعالانه داشته باشد.

خضيرالخزاعي، ابرازاميدواري كرد كه همكاريهاي علمي و آموزشي دو كشور بويژه در زمينه‌هاي صنايع آموزشي، تجهيزات آموزشي و آزمايشگاهي و آموزشهاي فني و حرفه‌اي، بيش از پيش گسترش يابد.

وزير آموزش و پرورش عراق، حضور خيرين مدرسه‌ساز ايراني را در كشورش، داراي پيامدهاي مطلوب ارزيابي و از خيرين دعوت كرد كه در اولين فرصت براي بررسي زمينه‌هاي فعاليت، به عراق سفر كنند.

خضير الخزاعي، در بخش ديگري از سخنانش، تبادل دانش‌آموز ميان دو كشور را، گامي مثبت در جهت گسترش ارتباطات فرهنگي دانست و افزود: كشور عراق اين آمادگي را دارد كه پذيراي دانش‌آموزان ايراني در سفر به عراق باشد.

علي احمدي، سرپرست وزارت آموزش و پرورش ايران نيز در اين ديدار، در سخناني با ابراز خرسندي از تخصيص منابع مالي مناسب از طرف بانك جهاني و كشورهاي مختلف دنيا به امر بازسازي عراق، اظهارداشت: تلاش خواهيم كرد تا موانع موجود در مسير گسترش همكاريهاي دو كشور رفع شود.

وي، با اشاره به تفاهم وزارت آموزش و پرورش ايران و عراق در زمينه ساخت مدرسه توسط خيرين ايراني در عراق، گفت: تعهدات خود را عملي خواهيم كرد و خيرين مدرسه‌ساز اين آمادگي را دارند كه در اولين فرصت، براي بررسي زمينه‌هاي كار، در عراق حضور مي‌يابند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ايران، حضور شركتهاي ايراني را در مناقصه احداث مدارس پيش ساخته در عراق، مورد توجه قرار داد و گفت: سعي خواهيم كرد كه حضور شركتهاي ايراني را در اين مناقصه، تسهيل كنيم.

علي احمدي، همچنين اعزام كارشناسان ايراني براي انتقال تجربيات كشورمان به عراق و برعكس را در زمينه‌ي آموزشهاي فني و حرفه‌اي و برنامه - ريزي درسي، اقدامي مناسب برشمرد، كه بايستي زمينه‌هاي تحقق آن فراهم شود.

جعفر موسي خضير الخزاعي، وزيرآموزش و پرورش كشور عراق، روز جمعه در راس هياتي وارد تهران شد.

در سفر سه روزه وزير آموزش و پرورش عراق به ايران، مفاد يادداشت تفاهم همكاريهاي آموزشي ميان دو كشور، مورد بحث و بررسي قرار گرفته و راهكارهاي مناسب براي اجراي آنها تعيين خواهد شد.

وزير آموزش و پرورش عراق، كه از مدارس پيش ساخته آموزش و پرورش در تهران ديدن و پيشرفت‌هاي بدست آمده در اين زمينه را تحسين كرد، در روزهاي آينده از شركت صنايع آموزشي ديدن خواهند كرد، تا تبادل تجربه ميان دو كشور صورت گيرد.

سايت كلاس كنكور: هم‌زماني اين درخواست وزير آموزش و پرورش عراق با اظهار نظر رئيس جمهور عراق مبني بر رد يك جانبه‌ي قرارداد 1975 الجزاير بسيار جالب است. علاوه بر آن طرح اين درخواست در حالي كه هنوز تكليف غرامت ايران از جنگ 8 ساله روشن نشده‌است، نياز به بي‌شرمي فراوان دارد.

منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامي

موضوع: متفرقه

امتياز: 2.2 تعداد رأي: 5

امتياز دهيد:

نظرات:

13/06/1390 ساعت 23:08
سپهر:
اينا حالا حالا حا بايد تو ايران مدرسه بسازن


27/12/1389 ساعت 18:25
سعيد:
غلط كرد پول تجاوز به ميهن و ناموسمان را مي خواهد يا مي خواهد بي غيرتي و تحقير مسولان را به رخمان بكشد


14/06/1388 ساعت 01:03
كنكور 89 با راديو فرهنگ:
آموزش دروس كنكور با بهترين اساتيد ايران در راديو فرهنگ.
زيست شناسي.ديفرانسيل.گسته.شيمي.ادبيات.عربي.دين و زندگي.زبان انگليسي و مشاوره.
براي اطلاع بيشتر به وبلاگ زير مراجعه كنيد.
www.gozineradio.blogfa.com


17/12/1387 ساعت 09:59
جمالي حامد:
خوب بود


نام شما: *
نظر شما: *
حاصل عمليات: ۸ - ۱ =

بسياري از افرادي كه خبر فوق را خوانده‌اند، به اين اخبار نيز علاقمند بوده‌اند:


اخبار مرتبط:


آموزشگاه‌ها مدارس دبيران ناشران كتاب‌ها اخبار مقاله‌ها سايت‌هاي مرتبط اخبار همكاران
صفحه‌ي اصلي درباره‌ي ما تماس با ما جست و جو نظرات پرسش‌هاي متداول تعرفه‌ي آگهي